Pomocníci pro tvůj vnitřní klid

Tady najdeš písničky, videa, návody… pro tvůj vnitřní klid. Slibujeme, že jich bude přibývat.

Staň se naším fanouškem na Facebooku a dozvíš se o každé novince!

Písničky si můžeš poslechnout

nebo si je můžeš stáhnout přímo do mobilu nebo PC

/ 7
Předchozí
Další

Videa

Jak se dostat do rovnováhy?

Vnitřní mír se dobře rozvíjí, když je naše nitro v rovnováze. Potom tu nejsou žádné překážky a vnitřní mír cítíme snadno a po dlouhou dobu. Velké množství nejrůznějších problémů se dá překvapivě snadno vyřešit tím, že se vyrovná pravá a levá strana našeho energetického těla. Důsledným vyrovnáváním levé a pravé strany se zbavíme mnoha potíží, které u sebe pozorujeme buď sami, nebo je vnímají druzí. Čím důsledněji budeme levou a pravou stranu vyrovnávat, kdykoli ucítíme nevyrovnanost, tím jednodušeji dosáhneme vnitřního klidu, míru a ucítíme vlastní vnitřní sílu.

Toto jednoduché cvičení pro vyrovnání můžeme udělat kdykoli, když cítíme nějaký vnitřní neklid. Posílíme nejprve levou, pak pravou stranu.

Čištění levé strany
(strana emocí)

Pohodlně položíme levou ruku do klína dlaní vzhůru. Pravou ruku položíme na zem nebo směrem k zemi.

Čištění pravé strany
(strana aktivity)

Pohodlně položíme pravou ruku do klína dlaní vzhůru. Levou ruku vztáhneme směrem nahoru s dlaní otočenou dozadu.

Můžeme také nejprve vnímat rozdíly mezi levou a pravou dlaní, ve kterých se odráží stav naší levé a pravé strany. Abychom to dokázali, dáme nejprve na chvíli pravou ruku na vršek hlavy a přejeme si vnitřní mír, přejeme si sjednocení s celým světem. Pak pozorujeme rozdíl mezi pravou a levou dlaní.

Možná ucítíme, že jedna dlaň je teplejší, druhá chladnější. Nebo v některé ucítíme mravenčení nebo tíhu. Pokud rozdíl ucítíme, můžeme čistit a posílit tu stranu, která je teplejší nebo ve které cítíme mravenčení, tíhu, případně ve které necítíme nic.

Pokud nedokážeme rozlišit vjemy v dlaních nebo pokud cítíme, že čištění by prospělo oběma stranám, můžeme jemný systém posílit postupným čištěním nejprve levé a pak pravé strany.

Po chvíli dáme opět obě ruce na kolena a ještě na chvíli udržujeme pozornost na vršku hlavy a na síle klidu uvnitř sebe.